Pripravljalno obdobje so s polno paro začeli tudi mladinci Brinja. Pod vodstvom Urbana Žoharja so v jesenskem delu prikazovali odlične predstave in na četrtem mestu z le dvema točkama zaostanka dihajo za ovratnik vodilni Muri. Ob tem velja poudariti dejstvo, da je bilo kar nekaj mladinskih igralcev priključenih članski ekipi in tam nabiralo prepotrebne izkušnje v članski konkurenci. Temu je tako tudi v pripravljalnem obdobju, kar je v skladu s klubsko strategijo, od katere vodstvo Brinja ne odstopa, da se v članski ekipi ponuja priložnost mladim, doma vzgojenim nogometašem.

Slab mesec do začetka spomladanskega dela prvenstva smo se pogovarjali z glavnim trenerjem mladincev, Urbanom Žoharjem, ki mora uspešno usklajevati med najvišjimi rezultatskimi cilji mladinske selekcije in priključevanjem svojih varovancev članski ekipi.

zohar1

Kako poteka pripravljalno obdobje pri mladinski selekciji?

Članski ekipi so priključeni trije igralci rojeni leta 2006, trije igralci rojeni leta 2005 in štirje igralci letnika 2004, ki so tehnično že člani, ampak so in še bodo občasno priključeni mladinskim tekmam. Ostali fantje pa redno trenirajo za mladinsko ekipi. Govorim o nogometaših, ki potrebujejo še nekaj časa, da bi lahko bili priključeni članom. Tekom pripravljalnega obdobja so se nam začele pojavljati težave z boleznimi in manjšimi poškodbami, tako da je trenutno moj kader manjši, kot bi si želel.

V kateri fazi priprav se nahajate trenutno?

Težko bi govoril o tem, v kateri fazi priprav se nahajamo, saj je veliko sodelovanja in prilagajanja članski ekipi in zato moramo naš načrt zelo natančno usklajevati s člani. Z Goranom Markovićem neprestano iščeva načine, da članski trenažni proces poteka na najvišjem nivoju, hkrati pa da kvalitetno trenirajo tudi mladinci. Situacija je zagotovo specifična, zato morava uporabiti vse najino znanje in izkušnje. Mislim, da sva zaenkrat pri tem uspešna.

Kako velika dodana vrednost je za mlade nogometaše, da so priključeni članski ekipi?

Ogromna. Potrebno se je zavedati, kaj je namen mladinske šole. Če bi razmišljal sebično, bi si seveda želel imeti na svojih treningih vse igralce mladinske selekcije. Vendar razumem in se strinjam s klubsko mentaliteto, da razvijamo mlade nogometaše in počnemo vse, kar je v naši moči, za dobrobit njihovega razvoja. In zanje je najboljše, da so priključeni članom. Tako imajo priložnost igrati proti kvalitetnim članskim ekipam, kot je bila na primer tekma z Radomljami, na kateri je nastopilo kar nekaj mladincev.

Kakšni so cilji za spomladanski del sezone?

Jasno je, da imamo kvaliteto, da lahko gremo vsako tekmo na zmago, ne glede na nasprotnika in na število igralcev, ki jih bom imel na voljo. Ciljali bomo na najvišja mesta. Prezgodaj je, da bi govoril o osvojitvi prvega mesta, saj je do začetka spomladanskega dela še veliko časa in ekipa še ni dokončno izoblikovana. Zagotovo pa lahko premagamo vsako ekipo v ligi.

Kateri stvari se najbolj posvečate na treningih?

Na treningih se ne posvečamo samo enemu segmentu nogometa, ampak vključujemo številne elemente nogometne igre. Na začetku priprav je seveda nekoliko več osredotočenosti na fizično pripravljenost, a v vsak trening poskušam vključiti čim več nogometnih vsebin.

Katere stvari bo potrebno v spomladanskem delu najbolj izboljšati?

Zelo pomembno bo, da ohranimo energijo in vzdušje s konca jesenskega dela. Vsak je razumel svojo vlogo in kaj se od njega želi na igrišču. Stvari so bile zelo dobro postavljene in če bomo to prenesli v nogometno pomlad, bomo na tekmah delovali dobro.

Nogometna šola Brinja je prišla na nivo, na katerem se lahko enakovredno postavi ob bok 'največjim' klubom v državi. Se strinjaš?

Da. Naš naslednji korak mora biti, da se začnemo soočati s tem. Ne samo, da smo prepoznani po dobrem delu, kar je sicer odlično, ampak sami od sebe moramo pričakovati temu primerne rezultate. Nekateri klubi so znani po zmagovalni mentaliteti in to moramo ponotranjiti tudi mi. Premagamo lahko vsakega nasprotnika in to moramo začeti pričakovati sami od sebe ter se naučiti živeti s tem.