Za člansko ekipo sta dva delovna dneva v Lignanu

Člansko moštvo je izkoristilo praznični dan in že včeraj odpotovalo v Lignano. Dva dneva ob italijanski obali so izkoristili za treniranje, odigrali pa so tudi pripravljalno tekmo.

Varovanci Gorana Markovića so iz Grosuplja odpotovali v torek po jutranjem treningu. Po prihodu na cilj so se namestili v hotel, popoldan pa so imeli na sporedu trening. Trenirali so tudi danes zjutraj, vrhunec dneva pa je seveda predstavljal sedmi pripravljalni obračun. Tokrat je bil njihov nasprotnik srbski drugoligaš FK Mačva Šabac.

Srečanje, ki se je začelo ob 15.00, so dobili modro-rumeni. Mrežo nasprotnika je v 31. minuti zatresel Piskule, potem pa je dolgo časa kazalo, da bo ostalo pri minimalni zmagi Brinja. A temu vendarle ni bilo tako, saj je Hajdinjak v 90. minuti s pravim evrogolom poskrbel, da je skupaj s soigralci slavil z rezultatom 2:0.

Po tekmi smo se pogovarjali z glavnim trenerjem Brinja, Goranom Markovićem.

Z delom, ki so ga opravili v Lignanu je zadovoljen, veseli pa ga tudi nov pozitiven rezultat: »Z ekipo smo se odpravili na dvodnevni delovni izlet v Lignano, kjer smo oddelali dva treninga in odigrali prijateljsko tekmo proti Mačvi. Srečanje je bilo korektno in tekmovalno naravnano, kljub težkim razmeram za igro, skozi celoten obračun je namreč pihal močan veter. Tekma je bila uspešna tudi rezultatsko, saj smo jo uspeli zmagati, kar nas seveda veseli. Rezultatsko pomembna srečanja nas seveda čakajo v prvenstvu, a tudi na pripravljalnih preizkušnjah je lepo zabeležiti pozitiven rezultat.«

Proti Šenčurju in Mačvi se mreža Brinja ni zatresla. Marković kljub temu pravi, da imajo še precej prostora za napredek: »Na zadnjih dveh tekmah nam je uspelo ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno, ampak še vedno se nam dogajajo napake, ki jih moramo do nadaljevanja prvenstva odpraviti. Tudi v fazi napada imamo še prostor za napredek. Sprejemati moramo boljše odločitve, poleg tega pa je v ekipi kar nekaj novih fantov, zato proces uigravanja traja nekoliko dlje, kot bi sicer, ampak ne dvomim, da bomo do prvenstvene tekme pripravljeni.«

Nadaljevanje prvenstva se bliža in to se vse bolj pozna tudi na pripravljalnih srečanjih: »Glede na zahtevnost nasprotnika smo se odločili, da začnemo z nekoliko močnejšo ekipo. Prvenstvo je vse bližje, zato bomo na pripravljalnih obračunih začeli deliti minutažo glede na to, kako so se fantje izkazali v dosedanjem delu pripravljalnega obdobja. Nekateri bodo začenjali dobivati večji igralni čas, spet drugi malo manjšega.«