IZLOČENI V OSMINI FINALA POKALA

NK BRINJE GROSUPLJE : AŠK BRAVO 1:3
Perić(22'); Adamič(77'), Tučić(81', 88')

Žreb je v osmini finala pokalnega tekmovanja MNZ Ljubljana prinesel zahtevnega nasprotnika. Kot velja v splošni praksi, je tudi trener Brinja Grosuplje Janez Kovačič v pokalnem tekmovanju precej premešal ekipo.

Gostje iz Ljubljane so hitro prevzeli pobudo in kontrolo nad posestjo žoge, prav tako so hitro zapretili domačemu vratarju. Grosupeljski nogometaši so svoje trenutke dočakali okoli 20. minute tekme, ko so si pripravili nekaj obetavnih situacij za zadetek. Eno od njih je Perič tudi pretvoril v zadetek za domače vodstvo z 1:0. Po prejetem zadetku so gostje zopet prevzeli vajeti igre. Do konca polčasa je obramba grosupeljskih nogometašav zadržala vse nalete gostov, vendar si na drugi strani ni pripravila nobene priložnosti za zadetek. V drugem polčasu se je nadaljevala prevlada gostov, kljub temu, je imel v 63. minuti tekme Perič, po odvzeti žogi, izjemno priložnost za povišanje vodstva domačih nogometašev, vendar je iz razdalje za nekoliko zgrešil prazna vrata gostov. Gostje so z vztrajno igro prišli do preobrata med 77. in 88. minuto tekme, ko so trikrat zadeli. Končni rezultat 1:3 je na koncu realni odraz razmerij na igrišču. Izpad v pokalnem tekmovanju ni tragičen. Sledi nadaljevanje prvenstva, v soboto 24.09.2016 ob 16:30 grosupeljski nogometaši gostujejo v Lescah.