NK Brinje v letu 2018 prvič s svojim reprezentatom

V letu 2018 je za nogometni klub Brinje nastopil tudi zgodovinski trenutek. V preteklosti je že precej nogometašev naše šole zastopalo dres z državnim grbom, med njimi so bili tudi kapetani reprezentanc, toda nihče ni bil ob nastopu član matičnega Brinja.

V jesenskih akcijah slovenske reprezentance U-15 (nogometaši rojeni 2004), ki se je v začetku oktobra pomerila s Slovaško in sredi decembra še s Hrvaško, so sodelovali trije člani perspektivne selekcije U-15 Nogometnega kluba Brinje - Grosuplje.

Prvi je nastop 04.10.2018 zabeležil Nejc Klašnja, ki je odigral tekmo na Slovaškem, ki se je končala z zmago Slovenije z 0:1.

Na tekmi 12.12.2018 sta mu sledila še Samo Matjaž in Nik Zrnec, ki sta zaigrala na tekmi proti Hrvaški. Tekma se je končala z rezultatom 1:1.