Intervju> Sanel Konjević, trener članskega moštva
V klub ste prišli januarja 2020, ko ste se priključili strokovnemu štabu, po dobrem pol leta pa prevzemate člansko moštvo. Kakšni so splošni vtisi o NK Brinju, ki ste jih dobili v tem času?
O klubu sem slišal samo dobre stvari, predvsem s strani športnega direktorja Zupana, s katerim sva sodelovala že prej. V pogovorih smo prišli do ideje, da se v polletnem obdobju spoznamo in ugotovimo, ali obstaja simbioza med nami za nadaljnje skupno delo. Osebno sem navdušen nad energijo in pripravljenostjo za nenehen napredek trenerskega tima v klubu kot tudi nad povezanostjo selekcij, predvsem igralcev v kadetski, mladinski in članski ekipi, ki se nenehno prepletajo. Klub vodijo ljudje, ki so ambiciozni, a hkrati realni, predvsem pa me veseli dejstvo, da so ljudje na čelu s predsednikom kluba dovzetni za inovacije v delu z mladimi, ki s seboj prinašajo določeno vrsto tveganja, a vse z namenom razvoja in napredka kluba.
Članska ekipa se je v zadnjih dveh sezonah igralsko stabilizirala. Ali pričakujete veliko sprememb v igralskem kadru?
Ne, v bistvu sploh ne. Ekipa je zelo homogena, en izvrsten miks fantov, ki so že nekaj let deležni kvalitetnega dela pod vodstvom trenerja Markovića, zato ni nobenega razloga za drastične spremembe. V primerjavi s preteklo sezono nas je zapustil Čilenec Gomara, ki se seli v Španijo. Priključeni so številni fantje iz lanskoletne mladinske ekipe, v klub pa se je vrnil Miran Ivanovski, ki lahko rečem, da predstavlja dodano vrednost za to ekipo tako v igralskem kot tudi psihološkem smislu. Prav tako me veseli povratek kapetana Boha, ki se počasi vrača po dolgotrajni poškodbi.
Zadnje tri sezone so člani Brinja zasedli 3., 4. in 2. mesto na prvenstveni lestvici 3.SNL. Kakšne tekmovalne cilje imate pred novo sezono?
Cilj v novi sezoni je 1. mesto in napredovanje v 2. SNL. Fantje se zavedajo kakovosti, ki jo premorejo in verjamem, da bomo tudi letos igrali pomembno vlogo v borbi za napredovanje. Tudi klubsko vodstvo je kljub negotovi situaciji. povezani z virusom Covid-19, omogočilo fantom boljše pogoje na vseh področjih pred začetkom nove sezone, tako da imamo dobre temelje, da v novo sezono vstopamo optimistično, predvsem pa samozavestno.
Seveda se zavedamo, da – če gledamo finance - smo verjetno nekje pod 5. mestom v primerjavi z drugimi klubi, a na igrišču se spopadeta ekipi in ne denar. Ocenjujem, da ima Ilirija najmočnejšo in najdražjo ekipo z nekaterimi novimi igralci, ki so še včeraj igrali v 1. SNL, in je prvi favorit prvenstva, poleg njih pa bo verjetno prvo mesto znova naskakovala tudi viška Svoboda ter tudi en primorski in en gorenjski klub.
Pred vami je specifičen pričetek sezone saj so nogometaši zadnjo tekmo s tekmovalnim nabojem odigrali 16. novembra 2019. Pričakujete zaradi tega kakšne težave?
Verjamem, da smo poleg viške Svobode ravno mi največji osmoljenci prekinitve prejšnje sezone. Ekipa je bila zelo dobro pripravljena in je to tudi pokazala v številnih pripravljalnih tekmah. Tudi danes smo rado videni nasprotniki ekipam iz 1 in 2 . SNL, saj vedo, da bomo vedno želeli igrati na svojstven način in to je moderen in prepoznaven nogomet, katerega je tej ekipi vcepil trener Marković in njegovi sodelavci.
Kako bodo potekale priprave na sezono?
V ponedeljek (6/7) smo opravili prvi trening, nekaj fantov se nam bo pridružilo konec tedna, saj so imeli res kratek odmor. Tu moram pohvaliti ekipo, ki je klub odsotnosti uradnega tekmovalnega dela trenirala 6 tednov po umiritvi razmer, povezanih z virusom. Do 15/8, ko je predviden pričetek prvenstva, bomo odigrali 6 pripravljalnih tekem in morda tudi 1 ali 2 v okviru MNZ pokala, ki je bil prekinjen v spomladanskem delu tekmovanja.
Mladinska šola že sodi med najboljše v državi. Kako vidite sodelovanje med člansko ekipo in mladinsko šolo?
Kot sem že omenil, je tisto, kar me je najbolj prepričalo v dobro delo, prav ta povezanost trenerskega tima ter prepletanje selekcij. Na vsakem treningu posamezne ekipe je prisotnih 4-5 trenerjev, kar omogoča profesionalno izvedbo trenažnega procesa. Pozitivna stvar je, da ob vstopu v 1. SKL in 1. SML v obeh ekipah prevladuje zmagovalna mentaliteta, grajena v preteklih sezonah, in poleg motivacijskega faktorja bo to verjetno eden ključnih razlogov za uspešno nastopanje v višjem rangu tekmovanja.
Kakšen je vaš pogled na vključevanje mladih nogometašev v članski nogomet?
Tu imamo s trenerji mlajših selekcij res skupen pogled. Mnenja sem, da bi 16- in 17-letniki že morali okusiti nastopanje v članskih selekcijah in to je tudi moj namen, tako v pripravljalnem kot tudi tekmovalnem obdobju. Žal večina fantov, ki igra v 1. SML, ne tretira 3. SNL kot tekmovanje, kjer bi nabirali svoje minute. A potem, ko končajo svoj mladinski staž, redki dobijo priložnost tudi na tem nivoju. V tem trenutku je pri nas ogromno število fantov, ki bodisi kot kadeti, mladinci ali prvo leto člani redno dobivajo priložnost se dokazovati na fizično težjem nivoju kot pa je igranje z vrstniki.